W moim przypadku na szlak mogłem wyjść bezpośrednio spod pensjonatu w którym nocowałem. Niemniej w okolice Chojnika można się w razie potrzeby dostać pociągiem lub nawet komunikacją miejską z Cieplic a nawet bezpośrednio z Jeleniej Góry.
Dołączona mapa ma rozdzielone punkty startu i mety. Jest to spowodowane względami technicznym. Mapa turystyczna nie daje możliwości wyznaczania trasy poza szlakiem. Natomiast jeśli potrzebujemy zrobić pętle (jak ja), to trasa częściowo przebiegać będzie po drodze. W takim przypadku, do długości trasy trzeba doliczyć ponad 2 km i dodatkowe 100 metrów podejścia. Dokładną mapę z przebiegiem trasy z serwisu mapy.cz można zobaczyć poniżej.
Ponieważ szlaki częściowo znajdują się na terenie Karkonoskiego Parku Narodowego, konieczne jest zakupienie biletu wstępu. Jednakże trzeba przy tej okazji wspomnieć, że kasa biletowa (ulokowana przy zejściu czerwonym szlakiem do Sobieszowa), jest w późnych godzinach popołudniowych już nieczynna. Bilety można kupić za to przez platformę e-parki.
Dodatkowo należy uwzględnić fakt, że zgodnie z przepisami Parku, poruszanie się w jego obrębie jest możliwe tylko od świtu do zmierzchu. Przy czym definicje obu są dość niejednoznaczne z astronomicznego punktu widzenia.